Obsah: Dotek hvězd

Maggie Walshová má za sebou strastiplný rok. Celý dosavadní život se snažila dělat jen to, co je správné, ale se žalostným výsledkem: manželství s Garvem se jí rozpadá, právě přišla o práci a doma v irském Dublinu vytrvale prší. V okamžiku, kdy se ze všeho trápení ocitne na pokraji nervového zhroucení, se odhodlá k ráznému kroku – skoncovat se vším, co ji poutá k domovu, a vydat se do slunného Los Angeles ke své nejlepší přítelkyni Emily, která odjela do „města andělů“ v naději, že se tu z ní stane známá filmová scenáristka. Svůj první scénář tu sice prodala, ale nikdy se nenatočil, a tak se Emily jen taktak drží nad vodou. Upřímná utěšitelka v podobě Maggie je přesně to, co v této chvíli potřebuje. Maggie se snaží ze všech sil zaplašit Emiliny tvůrčí chmury a stane se její agentkou. A dospěje k názoru, že už je nejvyšší čas, aby se ona sama z „dobračky“ změnila v „divošku“. Vrhne se střemhlav do barvitého života showbusinessu a doufá, že se tím odpoutá i od svých vlastních problémů. Zpočátku se všechno odvíjí ještě lépe, než si vysnila. Pohybuje se v prostředí filmových hvězd, a dokonce se zamiluje. Zakrátko má ale po krk vysedávání u telefonu a čekání na to, až si pro ni sukničkář Troy najde čas. Tehdy jí nabídne ne právě nezištnou podporu Emilina přítelkyně, lesbička Lara. Pozlátko Hollywoodu a všeho, co se k němu váže, a také zpráva, že její manžel Garv našel útěchu v náručí jiné ženy, však Maggie po čase přiměje k přehodnocení celého dosavadního života.
Zdroj: Anotace z knihy Dotek hvězd
Dnes je 28.03.2024
Před 58 lety se narodil(a) Bauer Michal (1966)