Obsah: Tepna

Tepna   / Jakub Deml  ; dosl. naps. Mojmír Trávníček      2. vyd    . - Brno: Vetus Via, 2000  . - 191 s. : il. ; 18 cm  . - (Dílo Jakuba Demla; sv. 15)      ISBN 80-86118-56-8
Soubor textů, poprvé vydaný r. 1926 a později autorem mnohokrát přepracovávaný, vychází tentokrát v původní podobě.
Obsahuje citáty a úvahy nad knihami, úryvky z korespondence vlastní i cizí, výpisky, polemiky a lyrické črty, deníkové záznamy, modlitby, vzpomínky a kronikářské zápisy, sokolské úvahy, vyprávění apod. Je zde tedy soustředěna imponující škála literárních žánrů, zobrazující dobovou realitu bez ohledu na chronologii. Celý soubor je tak obrazem všech základních vztahů a postojů v Demlově životě. Vychází jako 15. svazek edice Dílo Jakuba Demla.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz