Obsah: Autentický ukazatel ulic a náměstí i čísel domovních

Autentický ukazatel ulic a náměstí i čísel domovních král. hl. města Prahy dle nového, starého i nejstaršího číslování s dodatkem předměstí Karlína, Smíchova, horního města Vyšehradu     / Sest. z nařízení rady král. hl. města Prahy Karel Jaromír Erben          . - Praha: Fuchs, 1870  . - 206 s.

Orientační pomůcka pro město Prahu převádí domovní čísla z roku 1805 (čísla popisná) na "nová" (čísla orientační) z roku 1868. Uvedena jsou též jména majitelů domů a zaznamenány jsou i tehdejší změny názvů ulic.
Seznam čísel, názvů ulic a jmen majitelů z roku 1868 (včetně předměstí Vyšehradu, Karlína a Smíchova). Na Starém Městě, Malé Straně, Hradčanech a Josefově jsou navíc uvedeny k novým (z r. 1868) názvům ulic a číslům orientačním staré údaje z roku 1805. V příloze ukazatel nejstarších čísel domovních (popisných) z roku 1770 a jejich převod na nová čísla popisná z roku 1805.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz
Dnes je 23.04.2024
Před 133 lety se narodil(a) Field T.R.