Obsah: Apokryfy

Apokryfy   / Viktor Fischl        Vyd. 1    . - Praha: Garamond, 2004  . - 211 s. ; 19 cm  . - (Literatura)  . - (Spisy Viktora Fischla; 4)    ISBN 80-86379-65-5  : Kč∼198, 00

Knížka je organickým spojením souboru biblických apokryfů s povídkovým cyklem, v němž autor domýšlí osudy slavných literárních hrdinů.
Soubor půvabných apokryfů vychází poprvé a autor do něj ze souboru Figarova zlatá svatba, který vyšel už dříve, přeřadil všechny povídky s biblickým námětem, takže vytvořil tematicky jednotný celek. Hluboká znalost Starého zákona dovoluje autorovi rozehrát fiktivní biblické situace přesvědčivě, plasticky a s úsměvnou fantazií. Rovněž soubor Figarova zlatá svatba s lehkým úsměvem domýšlí neuzavřené osudy slavných literárních hrdinů, které jeho fantazie staví do nezvyklých situací.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu