Obsah: Zátiší s houpacím koněm

Zátiší s houpacím koněm : román  / Viktor Fischl        Vyd. 1    . - Praha: Hynek, 1998  . - 188 s. ; 21 cm        ISBN 80-86202-17-8  : Kč∼198, 00

Román, napsaný jako rodinná kronika židovské rodiny působí svou životní moudrostí a nadhledem.
Román je rozdělen do pěti částí, jejichž hlavním protagonistou je vždy jeden člen jeruzalémské židovské rodiny a vypravěčem nejmladší člen rodiny, vnuk Jigal. Rodina prochází mnoha zvraty i neštěstími, staří i mladí jsou však k sobě poutáni pevnými vazbami, důraz je kladen na stálost a úctu k bližním a tradicím. Nositeli moudrosti, pevných svazků a tradic jsou dědeček Michael a babička Tamar, kteří navzdory tragické dimenzi života působí jako výrazné metafory naděje, stálosti a víry v život.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz