Obsah: Glamorama

Děj dosud nejúspěšnějšího románu B. E. Ellise Glamorama se odehrává v centru celého světa: na Manhattanu v devadesátých letech 20. století. Victor Ward, manekýn s dokonalou kariérou a se všemi přáteli na správných místech, se nechává vídat a fotografovat úplně všude, a to i na místech, kde nikdy nebyl a s lidmi, které vůbec nezná. Žije s jednou překrásnou manekýnkou, zatímco prožívá románek s jinou, to celé v předvečer otevření nejmódnějšího klubu v historii New Yorku. Nyní nastává čas postoupit do dalšího stádia. Jenomže budoucnost, která ho očekává, je naprosto odlišná od té, kterou si naplánoval...

Bret Easton Ellis s břitkou ironií, na jakou jsme zvyklí z jeho předchozích knih, nahlíží za lidské pozlátko a nemilosrdně nám ukazuje, co je pod ním - a čeho jsme se odjakživa báli. Glamorama nám nastavuje odvrácenou tvář reality, místo, kde se střetávají sláva, móda, hrůza a destrukce, a které připomíná povědomé vnější stránky našich životů.
Zdroj: Anotace z knihy Glamorama
Dnes je 24.04.2024