Obsah: Praha ve dne i v noci

Výborem z méně známého či zcela neznámého Haška připravili jsme svým čtenářům příjemnou atrakci. Haškovu svérázně skeptickou osobnost předkládáme v podobě zvláštní, nekonvenční, zajímavé: v lapidárním kontextu s dobou, v které žil, z jejíhož dění vyrůstal a jejíž humor provokativně přerostl bystrostí postřehu, bohatstvím nápadů a schhopností velkorysé umělecké syntézy. Vycházeli jsme z toho, že schopnost bezprostředního suverénního kontaktu s každým čtenářem  bez výjimky má obraz. Atmosféru doby v této knize nereprezentují tedy jen ukázky dobových anekdot, noticek i próz jiných autorů - ale především obraz. A to obraz neúplatný, příbuzný Haškovu ironickému, přesnému oku - fotografie. Je na čtenáři, aby posoudil, do jaké míry vede Hašek ve svých prózách se svou dobou dialog, a kde už svou dobu přerůstá a hovoří k časům budoucím.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61