Obsah: Podnikatelka

Psychologický román o problémech současných žen v nové společenské a ekonomické situaci po roce 1989 vykresluje portrét ženy, která se pokouší v sobě spojit zdánlivě neslučitelné - oddanost matky a manželky, neúnavnou pracovitost podnikatelky a smyslnost milenky.
Hrdinka, provdaná za automechanika, má vysokoškolské vzdělání, které po revoluci konečně využívá k tomu, aby hmotně zabezpečila rodinu. Manžel o výnosné místo přišel a další nemůže a ani nechce najít. Žena si kromě malého nakladatelství založila i úspěšnou překladatelskou agenturu, vydělává peníze a stává se tak bezděčně hlavou rodiny. Manžel situaci psychicky neunese a manželství dostává vážné trhliny. Hrdinka přemýšlí o tom, jakou matkou je svým dvěma dětem i o tom, co od manželství do budoucnosti očekává. Manželova neurotická agresivita ženu nakonec přinutí k radikálnímu řešení.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize