Obsah: Děsivý Zeměpis - Zmužilí objevitelé

Otravuje Vás zeměpis? Máte už plné zuby protivných map, horských masivů a nemožných místních názvů? Zamávejte nudným hodinám zeměpisu na rozloučenou a vstupte pravou nohou do velkého světa zmužilých objevitelů a světoběžníků. Dozvíte se například, co našla Mary Kingsleyová přímo ve své chatrči uprostřed džungle, proč se Fernando Magalhaes vypravil na cestu kolem světa, jak dopadl kapitán Scott při výpravě na jižní pól. A jestli ani tohle není pro Vás dost zmužilé, přečtěte si také, jak si někteří objevitelé poradili na svých výpravách i bez mapy nebo proč jiní cestovali raději v přestrojení. Nahlédněte také do tajných deníků objevitelů a zjistěte, co se na jejich výpravách doopravdy dělo. Zeměpis nikdy nebyl tak děsivý!
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Děsivý Zeměpis - Zmužilí objevitelé