Obsah: Sokolské slety

Sokolské slety   / Věnceslav Havlíček            . - Praha: Janda, 1948  . - 67 s. , 16 fot  . - (Křižovatky Evropy; Sv. 2)  . - (Nové cíle; Sv. 1069)

D Digitalizovaný dokument (chráněný dle autorského zákona)

Sokolské slety jako celonárodní přehlídky sokolské činnosti v knize významného pracovníka této tělovýchovné organizace.

Autor v publikaci ukazuje místo Sokola v dějinách českého národa, vysvětluje jeho vznik a organizaci a provází čtenáře vývojem sokolstva a deseti předchozími slety konanými v letech 1882 až 1938. Podrobně pak líčí průběh prvního poválečného a na dlouhou dobu i posledního XI. sletu v r. 1948 od ohňové štafety při zahájení sletových příprav až k vojenskému dni, uzavírajícímu slavnosti na sletišti. Knihu doplňují barevné fotografie z průvodu a hromadných cvičení.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz