Obsah: Pátá čtvrtina

Deset u nás dosud nevydaných povídek (a bonus autorem vřazený za poznámky) z konce osmdesátých let jsou opětovným důkazem Kingova vypravěčského umění a netradičních nápadů. Najdete zde jak klasické hororové kousky, tak i neméně zajímavé příspěvky k tvorbě A. C. Doylea nebo R. Chandlera a dokonce jeden televizní scénář.  

Povídky uveřejněné v této knize jsou druhou polovinou rozsáhlého souboru, který na začátku devadesátých let v USA vyšel pod názvem Nightmares and Dreamscapes.   První polovinu jsme pro české vydání nazvali Dolanův cadillac.

Porod
– příběh mladé ženy, která čeká miminko. Její muž zahynul na moři, ještě před narozením dítěte. Ve městě začínají ožívat zombie. Muži z města si rozdělují hlídky na hřbitově, odkud je největší pravděpodobnost, že zombie zaútočí. Nehlídají ovšem pobřeží, odkud ke své ženě přichází zombie – její mrtvý muž. Žena se musí muži ubránit a popisuje, jak se muže zbavila.  

Období dešťů – manželé přijíždí do malého městečka, kde je místní lidé varují před deštěm ropuch. Manželé si myslí, že si z nich místní utahují, a proto neberou jejich rady zůstat ještě jednu noc mimo městečko v potaz. V noci ale opravdu začnou „pršet“ ropuchy. Manželé se snaží útoku ropuch ubránit, ale nezvládnou to. Ropuchy je zabijí.

Můj hezký poník – dědeček vypráví vnukovi o čase a doufá, že si vnuk z jeho povídání vezme ponaučení.

Lituji, voláte správně – žena přijímá hovor na telefonu, kde někdo volá o pomoc. Myslí si, že je to někdo z rodiny a zjišťuje kdo. Všichni z rodiny jsou ale v pořádku a tak jde spát. Během noci se probudí a zjistí, že její muž ještě není v posteli. Jde se po něm podívat a nachází ho v pokoji mrtvého. Po čase se opět vdává a vrací se jí zpátky vzpomínky před manželovou smrtí. Zjišťuje, že to ona kdysi volala o pomoc, aby pomohli jejímu manželovi.  

Desátníci

Crouch End

Pátá čtvrtina

Doktorův případ

Poslední Umneyho případ

Žebrák a diamant – bůh hází žebrákovi z nebe diamant, aby se měl lépe. Žebrák ovšem kolem diamantu jde se zavřenýma očima, jako by byl slepý. Poté, co diamant projde, oči opět otevírá a děkuje bohu za to, že mu aspoň zrak nevzal.  
Vytvořil: Tomcek
Upravil: Paja, janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 14.06.2024
Před 62 lety se narodil(a) Sarchie Ralph
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno