Obsah: Nefertari - Dědictví kacířské královny

Druhá kniha série Nefertiti.

Malá Nefertari si na dvoře faraona Sethiho I. připadá tak opuštěná! Celá její rodina zemřela, navíc teta Nefertiti byla prohlášena za kacířku a její jméno se nesmí ani vyslovit. I když na dívku hleděli všichni skrz prsty, následník trůnu Ramesse se neobával přijmout ji mezi své přátele. Tak moc by si přála stát se jeho manželkou a vládnout Egyptu po jeho boku! Ale v cestě jí stojí příliš mnoho náročných překážek.
Historická románová fikce věnovaná životu a panování egyptské královny Nefertari, která se v patnácti letech stala druhou ženou Ramesse II. a posléze získala postavení jeho královské manželky.
Malá neteř královny Nefertiti žije jako sirotek na dvoře faraóna Sethiho I. v izolaci poté, co její královská teta byla prohlášena za kacířku a patolízalové na faraónově dvoře se obávají, aby na ně nepadl stín prokletého jména. Jedině následník trůnu Ramesse se o dívku zajímá, naslouchá jí a zařadí ji mezi své přátele. Nefertari si jeho přízně nesmírně váží, miluje ho a ve své osamělosti sní o tom, jaké by to bylo být jeho manželkou a po jeho boku vládnout Egyptu. Nic nenasvědčuje, že se její sny mohou splnit, zvláště po faraonově sňatku. Zasáhne ale osud a dvorské intriky a dospívající Nefertari se skutečně stane Ramessovou ženou. Ve vzájemné úctě a lásce prožijí manželé dlouhý plodný život. Jako důkaz své lásky nechal své ženě faraón vystavět nádhernou hrobku v Údolí královen, která je moderním archeologům známá pod kódem QV66. Doplněno slovníčkem neobvyklých výrazů.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 05.10.2022
Před 86 lety se narodil(a) Klukanová Ludmila
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno