Obsah: Nefertiti - Dcera věčnosti

První kniha série Nefertiti.

Historický román, věnovaný životu a panování egyptské královny Nefertiti, zachycuje její život po boku následníka trůnu Amenhotepa IV. od roku 1351 př. n. l. přes éru její největší slávy až po zákeřnou smrt.
Patnáctiletá krásná Nefertiti přišla ke dvoru Amenhotepa IV. jako jeho nová manželka a velice brzy získává nad faraonem nebývalou moc, přestože rodí samé dcery a vládce marně čeká na korunního prince. Když největší Nefertitina sokyně, faraonova první žena Kija, porodí syna, uvědomuje si královna své ohrožení a spřádá s pomocí svých věrných rafinované intriky, které by mohly nástupnické uspořádání v Egyptě změnit. Její nepřátelé ale také neskládají ruce do klína a královnin život se ocitá ve stále větším ohrožení, zvláště poté, kdy její politická strategie obnoví kult zavrženého boha Amona a ohrozí existenci Atonových kněží. Příběh nejmocnější egyptské královny se před čtenářem odvíjí v podání její sestry Mutnedžemet, která je nakonec svědkyní, jak Nefertitina dcera vystupuje po boku Tutanchamona na egyptský trůn.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize