Obsah: Fiorella a záhada mrtvého netopýra

Druhý tajemný příběh alchymistovy dcery z Prahy císaře Rudolfa II.

Detektivní příběh pro mládež z pera úspěšného autora historických detektivních románů pro dospělé. V hlavní roli dcera alchymisty Giovanna da Ponte, s níž se laskavý čtenář mohl seznámit již v první knížce z Prahy rudolfínské (Fiorella a Bratrstvo křišťálu). Na Pražském hradě v uličce alchymistů byl zabit mistr Guldram z Oybinu. U jeho těla ležel netopýr. Má v případu prsty ďábel, jak tvrdí inkvizice? Další vraždu zkoumá na Starém Městě pražském rychtář Přibík a nakonec se objeví ještě třetí mrtvý... Kdo zabíjí a proč? Bratrstvo křišťálu má opět plné ruce práce. Fiorella se snaží se svými přáteli nejen záhady vyluštit, ale musí také najít cestu, jak viníka nebo viníky usvědčit.
V dalším příběhu alchymistovy dcery a jejích přátel nechybí napětí, intriky, láska ani atmosféra staré rudolfínské Prahy.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 19.04.2024
Den 15. výročí úmrtí Ballard J. G.