Obsah: Synové a milenci

Počátky manželství Morelových se zdály líbezné: zábavný společník a pěkná mladá žena, která se v manželovi viděla. Přišly děti, starosti, změny, rozčarování. Ošklivá a drsná hornická oblast Nottinghamu počátkem 20. století v době razantního nástupu odlidštěné průmyslové civilizace laciným romancím vůbec nepřála. A tak William jako prvorozený syn ani jeho sestřička Annie neměli klidné dětství. Když přibyl do rodiny další přírůstek Paul, paní Morelová si už téměř zoufala. To ještě netušila, že z jednoho krátkého záblesku usmíření po nekonečných hádkách se surovým mužem se jí pak ještě narodí benjamínek Artur.
Typickým košatým básnickým jazykem, se stylistickou lehkostí a švihem i všudypřítomnou půvabnou drobnokresbou osob, situací a prostředí vypráví slavný autor věrohodný příběh o složitém citovém poutu mezi synem a matkou. Dospívající Paul Morel prožívá dramatický svár duše a těla, bolestně hledá sám sebe, stává se tápajícím hlavním hrdinou členité rodinné ságy o trpkosti a slasti, o lásce, touze a vášni.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize