Obsah: Dvory Chaosu

Amber - jediný, opravdu skutečný svět.
Všechny ostatní jsou jen stíny.

Amber umírá. V prudkém zápase o vládu se následníci trůnu nezastavili ani před tím, co tvoří samu jeho podstatu. Aby posílil svou moc, odhodlal se princ Brand ke kruté oběti. Prolil krev Ambeřana Martina a tím porušil Vzor, z něhož říše povstala.
O záchranu se pokouší princ Corwin. Nemůže se spolehnout na žádného ze svých sourozenců, neboť není jasné, na které straně kdo z ďábelsky lstivých Oberonových dětí stojí.
Velká hra o Kámen Rozhodnutí, který jediný může pomoci k opravě vzoru, se vyvíjí v Corwinův neprospěch. Brand je vždy o krok vpředu a v rozhodující chvíli nekrytého Corwina zaskočí.
Když se zdá, že je vše ztraceno a Brand získá neomezenou moc, zakročí král Oberon, který se vrátil, aby pomohl svým dětem. Brand je poražen.
Avšak cesta pro mocnou armádu ze Dvorů Chaosu do Amberu je otevřená. Oberonův triumf není řešením, jen chvilkovým oddychem v boji.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize