Obsah: Trumfy osudu

Amber - jediný, opravdu skutečný svět.
Všechny ostatní jsou jen stíny.

Příběh Amberu, jediného skutečného světa, je uzavřen. Nekončí špatně, končí však bez katarze. Nezlomní princové a hrdé princezny narazili na meze svých možností. Zdá se, že jejich divoce krásný souboj, velmi podobný našim hrdinským snům, vyčerpal jak je, tak celý svět, jímž žili a který žil jimi.
Může však takový svět ustrnout? Může být boj dobojován? Může princům dojít všestravující ironie? Může být překonána jejich ledově modrá solidarita absolutně svobodných a absolutně ohrožených bytostí? Nezmění se jen čas a místo?
Merlin - syn Corwina, legendárního prince Amberu, prožívá bezstarostné dny a čeká na okamžik, kdy bude moci probudit svou nadlidskou sílu a svého génia - schopnosti zděděné po otci, ve snaze uplatnit právo na trůn.
Nastává však rychlý zvrat. Merlin je nemilosrdně vyhnán ze Země, alternativního světa Stínů, a poté nachází Amber plný hrůzy a strachu, zmítající se v krvavém sváru...

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize