Obsah: A zrodí se Nadace

Sedmá kniha série Nadace, která dějově předchází celému cyklu a nazazuje na Předehru k Nadaci.
V době, kdy Hari Seldon bojuje za zdokonalení své revoluční psychohistorické teorie a o zajištění lidskosti mezi hvězdami, zachvívá se velká Galaktická Říše na pokraji apokalyptického zhroucení. Seldon a ti, jež miluje, jsou zachyceni vírem a stávají se pěšci v boji o nadvládu. Kdokoli by ovládal Seldona, ovládal by psychohistorii – a s touto zbraní i budoucnost Galaxie. Mezi těmi, kteří chtějí proměnit psychohistorii v největší člověku známou zbraň, jsou politický damagog se slabou vůlí, císař Cleo I. a nemilosrdný militaristický generál. Jako poslední službu lidstvu musí Hari Seldon zachránit své životní dílo z jejich moci a najít pravé dědice. Hledání začíná u své vlastní vnučky a přináší sen o nové Nadaci. Máte před sebou dlouho očekávaný poslední román velmistra science fiction z největší SF řady, jaká kdy vznikla. Kniha A zrodí se Nadace, kterou dokončil těsně před svou smrtí, je vrcholným výkonem života velkého spisovatele, vzrušujícím odkazem tvořivého génia Isaaca Asimova.
Vytvořil: elfos
Zdroj: www.legie.info