Obsah: Hranice zoufalství

Uprostřed zimy v odlehlé oblasti severozápadní Montany zahlédne dvojice běžkařů pod ledem horského potoka přízračnou tvář mladé ženy. Odhalit její totožnost netrvá dlouho, neboť její fotografie je v policejních počítačích po celé Americe. Abbie Cooperová byla členkou ekoteroristické skupiny a už dva roky unikala zatčení. Ben a Sarah, její rozvedení rodiče, přiletí tělo identifikovat. Na jaře by slavili stříbrnou svatbu, jenomže před několika lety jejich manželství skončilo a Ben nyní žije s jinou ženou. Neviděli se přes rok a jejich shledání je chladnější než montanská zima, přestože zdejší krajina přivolává hořkosladké vzpomínky. Dlouhé roky totiž právě tady se svými dvěma dětmi trávili každé letní prázdniny na turistickém ranči jménem Pomezí. Právě tady se v Abbii probudila láska v přírodě, právě tady nejvíc žili jako rodina a právě tady se Ben seznámil se ženou, kvůli níž se tato rodina rozpadla. Rychlými střihy mezi přítomností a minulostí román skládá dohromady mozaiku vzájemných vztahů, které nenapravitelně poškodila vzájemně si odporující očekávání, potřeby a touhy. Při hledání odpovědi na otázku, jak se Abbie dostala na dno zamrzlého potoka, se Cooperovi budou muset konečně vyrovnat s minulostí a obrátit se k budoucnosti...
Zdroj: Anotace z knihy Hranice zoufalství
Dnes je 29.03.2024