Obsah: Montyho utajené vítězství

Je duben roku 1945 - posledního roku války - a polní maršál "Monty" Montgomery, velitel britských armád v severním Německu, stojí před její závěrečnou bitvou.
Jeho protivníkem bude fanatický admrál Doenitz, jehož ponorky v roce 1941 téměř vyhladověly Anglii. Monty ale tajně chystá ještě jednu bitvu, proti jeho spojencům, přibližujícím se z Východu. Jejich cílem je obsadit ústí řek vlévajících se do Baltického a Severního moře. Pokud by se jim to podařilo, ovládl by Sovětský svaz všechny vodní cesty do Británie. A ta bude prvním cílem v nadcházející Studené válce.
Eisenhower však nechce situaci pochopit a poskytnout prostředky pro tuto podivnou trojstrannou bitvu, a tak se Monty rozhoduje vybojovat si ji sám...

Vytvořil: Zdenka
Upravil: janajau, Filip