Obsah: Nad jedním světem

Nová básnická sbírka kultovního autora, vzešlého z pražského undergroundu 80. let.
Undergroundový básník Krchovský patří v současné době nepochybně mezi nejčtenější české básníky. Za léta svého působení si autor vybudoval zcela nezaměnitelný a originální rukopis, mezi jehož základní zbraně patří snaha o dodržování klasického rýmu i naprostá srozumitelnost textu. Básně jsou psány se smyslem pro zachování rytmického celku a jejich přirozenou stránkou je vyústění zpravidla do expresivní polohy, v níž jsou zdůrazněny témata lásky, proměněné v Krchovského podání v živočišný pud. Do tohoto vzorce pak dokáže autor "přimíchat" například i trochu dekadentní blazeovanosti, která mu pro změnu umožňuje zabývat se okamžikem smrti, jejíž cesta končí většinou na "krchově", tedy na místě, z něhož autor převzal svůj pseudonym.
Vytvořil: janajau
Upravil: ota61