Obsah: Hudba je duší lásky

Osiřelá Carina zůstala sama na světě a otvírala se před ní nejistá budoucnost. Pak jí osud nečekaně přivedl do cesty skupinku muzikantů v čele s Bertiem, který jí nabídl úlohu pianistky ve svém souboru. Se souborem nazvaným Bertieho krásky se dostala na zámek vévody z Westbury. Ve vévodovi poznala onoho mladého muže, s nímž se před lety setkala na jednom londýnském divadelním představení a na něhož od té doby nemohla zapomenout. Aby před ním skryla svou skutečnou identitu, chodila neustále ve škrabošce. Nechtěla, aby ji považoval za ženštinu volných mravů. Vévodu ale tahle tajemná kráska od první chvíle přitahovala, a nakonec jí vyznal lásku a přál si, aby se stala jeho milenkou. Carina si uvědomila, že ji nemiluje tak, aby si ji vzal za ženu, a proto, ač s velkou bolestí v srdci, přijala nabídku k sňatku od Bertieho. Bertie věděl, jak moc jeho budoucí žena miluje vévodu, který ji po jejím náhlém útěku z jeho zámku neustále hledal a nakonec těžce zraněný bojoval se smrtí, a proto jí už u oltáře, než řekla "ano", s těžkým srdcem dal svobodu a poslal za téměř umírajícím vévodou. Oba mladí lidé se konečně našli a Carina se stala vévodkyní z Westbury.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024