Obsah: Tajemství oranžové kočky

Když Z. K. Slabý napsal první kapitolu Tajemství oranžové kočky, dostal nápad, jak by to asi dopadalo, kdyby pokračování vytvořil někdo jiný. Byla s tím pak spojena desetkrát větší práce, než kdyby knihu dopsal sám, protože bylo třeba každou část přeložit do několika dalších jazyků a z těch opět do češtiny, bylo nutno provést i drobné retuše, aby nové motivy nevystřelovaly pouze do slepých uliček, ale byla to nádherná literární hra, které se zúčastnili autoři, jež S. znal z jejich tvorby nebo i osobně, ale s některými se seznámil až po vydání knížky. Konkrétně to byli Yoshitomo Imae z Tokia, Pierre Gamarra z Paříže, Sergej Baruzdin z Moskvy, Marcello Argilli z Říma, Jens Sigsgaard z Holte u Kodaně, Ahmet Hromadžić ze Sarajeva, Friedrich Feld z anglického Bexhillu, Otfried Preussler z německého Haidholzen a Ludwik Jerzy Kern z Krakowa.
Vytvořil: quetzal
Upravil: quetzal