Obsah: Vrahova hygiena

Nositeli Nobelovy ceny za literaturu Prétextatu Tachovi zbývají dva měsíce života a novináři se předhánějí v usilování o exkluzivní interview. Třiaosmdesátiletý světoznámý vyznavač Célina proslulý ať už syrovostí svých textů plných tvrdé erotiky a krutosti, svou chorobnou otylostí a perverzním kultem jídla, či proklamovanou misantropií a misogynstvím především, duševně vyřídí několik zkušených harcovníků, až do jeho příbytku vstoupí třicetiletá žena… Prvotina pětadvacetileté belgické autorky, která exceluje v dialozích mezi sadistickým romanopiscem a jeho obětmi, dokud se role neobrátí, hýří sarkasmem a udivuje fabulační vynalézavostí, takže není divu, že se ve Francii svého času stala přes noc bestsellerem.
Vytvořil: Krtek_Martinka
Upravil: Krtek_Martinka