Obsah: Ztráty a nálezy

Ztráty a nálezy   / Zuzana Francková        1. vyd    . - V Praze: Erika, 2009  . - 127 s. ; 21 cm        ISBN 978-80-7190-459-5  : Kč∼189, 00

Další román známé spisovatelky o nelehkém dospívání dvou sester, zklamáních i životních nadějích.
Dvěma sestrám umírá matka, proto jsou náhle odkázány samy na sebe, navíc je jejich otec těžce závislý na alkoholu. Vše se čtenářky dozvídají z vyprávění té mladší - Martiny, která díky blízké přítelkyni zemřelé matky přece jen nalezne oporu, kterou ocení zvláště v situaci, kdy starší sestra opouští bez udání důvodu domov. Martině se pak podaří s vydatnou pomocí své ochránkyně najít místo v životě a odchází do učňovského internátu, kde najde upřímné přítelkyně. K tomu se později přidá i známost s velice milým starším chlapcem, který ji jako sedmnáctiletou požádá o ruku. Vypadá to na happy end s princem z pohádky, ale oslavy zásnub jsou pro Martinu okamžikem, kdy se uvědomí některé změny v chování svého snoubence, i další složitou situaci, kterou bude muset překonat.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu