Obsah: Příčiny smrti

Šestá kniha série Inspektor Rebus.

Poslední lidé, kteří v uličce Mary King's Close zemřeli, přišli o život při epidemii moru. Od té doby však uplynula staletí. Teď byla v bludišti historických ulic pohřbených pod centrem Edinburghu objevena mrtvola mladého muže, který zemřel při krutém mučení provedeném způsobem, jakým provinilce trestá IRA. John Rebus ihned pojme podezření, že vražda je dílem některé z polovojenských organizací, ale stala se přece ve Skotsku, ne v Irsku! Konec srpna se blíží a Edinburský festival jako každý rok do města přilákal tisíce turistů z celého světa. Nikdo nechce ani pomyslet, jakou zkázu by v přeplněném středu Edinburghu způsobil teroristický útok.
Aby Rebus zjistil totožnost oběti a našel vraha, musí se vydat nejen do nejnebezpečnějšího edinburského sídliště, ale také na skotský venkov, a dokonce přes moře do Belfastu, hlavního města Severního Irska. A když se ukáže, že zavražděný je syn mocného gangstera, který chce jeho smrt pomstít, situace se ještě vyostřuje.
Celou knihou prolíná problém sporů mezi katolíky a protestanty. Ian Rankin přináší zasvěcený pohled do příčin a povahy těchto náboženských střetů a nacionalistických konfliktů jak v Severním Irsku, tak ve Skotsku. Teroristé nakupují zbraně víc než kdy dřív a chystají se k úderu. Anonymní telefonáty varují, že s koncem festivalu Edinburgh postihne katastrofa.

Příčiny smrti jsou strhující příběh o vraždách, korupci a pomstě, kterému samozřejmě nechybí ani Rankinův typický suchý humor.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.11.2023
Den 53. výročí úmrtí Drda Jan
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno