Obsah: Cesta do nitra Země

Cesta do nitra Země   / Edgar Rice Burroughs  ; z angl. orig. přel. Jan Kantůrek; il. Milan Fibiger      V tomto překl. vyd. 1    . - Praha: Havran, 2003  . - 138 s. ; 21 cm  . - (Pellucidar; kniha 1). - Orig. : At the earth’s core      ISBN 80-86515-25-7  : Kč∼228, 00

Pellucidar je fantastický svět uvnitř Země, obývaný podivnými tvory. Pomocí svého vynálezu - mechanického stroje - sem proniknou dva lidé. Pro starší děti.
Pellucidar se nachází na vnitřním povrchu duté Země. Je zahříván žhavým jádrem naší planety. Neexistuje tu čas, obzor, ani světové strany. Obrovští pravěcí ptakoještěři vládnou lidem svou hypnotickou silou. Na vnějším povrchu země se dva lidé, David Innes a Abner Perry, rozhodli vyzkoušet svůj nový vynález, mechanického krtka, díky němuž se "provrtají" zemským povrchem až do nitra Pellucidaru. A tehdy se začínají dít neuvěřitelné věci...
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz