Obsah: Svět Pellucidaru

Svět Pellucidaru   / Edgar Rice Burroughs  ; z angl. orig. přel. Jan Kantůrek; il. Milan Fibiger      Vyd. 1    . - Praha: Havran, 2003  . - 155 s. ; 21 cm  . - (Pellucidar; kniha 2). - Orig. : Pellucidar      ISBN 80-86515-34-6  : Kč∼228, 00

Druhá část sci-fi cyklu Pellucidar, v níž se vládce podzemní říše doby kamenné vrací z povrchu Země 20. století a nachází své impérium rozvrácené.
V první části cyklu spojil hlavní hrdina divoké kmeny, naučil je bojovat s nezkrotnou přírodou i vládnoucí rasou plazích oblud. Nyní se vrací, přináší zbraně a knihy i další předměty, které mají pomoci urychlit vývoj. Poté, co musí čelit řadě nebezpečí v opuštěné divoké přírodě, nalézá konečně své přátele a zjišťuje, že jeho říše už neexistuje. Kmeny jsou opět rozdrobeny a jeho milovaná družka je unesena. Boj o vzkříšení impéria, zneškodnění nepřátel i nalezení milované ženy začíná.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz