Obsah: Až do konce poezie

Až do konce poezie : výbor z veršů  / František Hrubín  ; portr. autora Rudolf Klimovič; básně vybr. a uspoř. , medailón a chronologii básníkova života a díla sest. Miloš Pohorský      1. vyd    . - Praha: Československý spisovatel, 1975  . - 277 s  . - (Slunovrat: Edice české klasické prózy a poezie. Básnická řada ; sv. 8)        : Kč∼22, 00

Jednosvazkový výbor básní F. Hrubína: Na sklonku lásky. - Po potopě. - Poznání. - A další...
Výbor je rozdělen do 6 odd. , které většinou nedodržují celistvost původně vydaných sbírek. Vyjímku tvoří sbírky Jobova noc a Až do konce lásky, které jsou spolu s Romancí pro křídlovku přetištěny v úplnosti. Uvedeny jsou verše ze sbírek: Zpíváno z dálky, Krásná po chodbě, Země po polednách, Včelí plást, Mávnutí křídel atd.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz