Obsah: Špalíček veršů a pohádek

Špalíček veršů a pohádek   / František Hrubín, [il. ] Jiří Trnka  ; dosl. naps. Jaroslav Toman      9. vyd. (8. V Albatrosu)    . - Praha: Albatros, 2008  . - 292 s. ; 26 cm  . - (Pokladnice Albatrosu)  . - (Klub mladých čtenářů)    ISBN 978-80-00-02190-4  : Kč∼369, 00

Soubor veršů a pohádek s kouzelnými ilustracemi Jiřího Trnky. Pro nejmenší děti i školáky.
Známé verše, říkadla i hádanky doplňují pohádky psané veršem i prózou, které vycházejí z lidových pohádkových předloh našich i cizích. Autor klasické texty přetváří, obměňuje a zjednodušuje. Někteří hrdinové se představují v netradičních rolích. Jeníček a Mařenka zamknou zlou ježibabu v její perníkové chaloupce, chytrý Smolíček zachrání jelena a Budulínek přelstí lišku. Špalíček pohádek uzavírá původní veršovaná pohádka o Květušce.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz