Obsah: Zpívám

Zpívám   / František Hrubín  ; k vyd. připr. a dosl. naps. Vladimír Justl; ilustr. Alena Lauferová      Vyd. 1    . - V Praze: Euromedia Group - Odeon, 2002  . - 119 s. ; 15 cm  . - (Skvosty poezie; sv. 6)      ISBN 80-207-1108-2  : Kč∼129, 00

Antologie obsahuje ukázky z tvorby jednoho z nejvýznamnějších českých básníků 20. století.
Editor Vladimír Justl se v tomto svazku soustředil především na Hrubínovu lyriku. Nalezneme zde proto i verše, k nimž inspirační zdroj poskytla tři Hrubínova oblíbená místa: rodná Praha, Lešany na Sázavě a Chlum u Třeboně. I v básních s jinou tematikou však autor potvrzuje svou lyrickou osobitost, která vynikajícím způsobem vyjadřuje prostřednictvím až mámivé kantilény citově rozvrstvený soudobý život a svět. Těmto básním dokázal Hrubín vtisknout půvab jemných odstínů a snad i kvůli této vlastnosti se právem zařadil mezi největší české lyriky uplynulého století.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz