Obsah: Bdělost

Bdělost   / Anthony De Mello  ; z angl. orig. přel. Marcela Zelinková; il. Milivoj Husák      1. čes. vyd    . - Brno: Cesta, 2004  . - 222 s. ; 20 cm  . - Orig. : Awareness      ISBN 80-7295-067-3  : Kč∼218, 00

Úvahy indického křesťansky orientovaného filozofa, psychologa a psychoterapeuta.
Autor preferuje realitu před sněním a iluzemi. V přijetí reality vidí cestu k nalezení štěstí. Tento stav nazývá bdělost. Probouzet lidi a odhalovat jim pravdu je cíl, který si Anthony de Mello kladl při své práci s lidmi. Své zkušenosti a úvahy uvádí v této knize. Využívá svých znalostí a zkušeností, získaných od křesťanských i mimokřesťanských duchovních. Rozebírá např. pojetí pravdy, štěstí, nesobectví ap. Za nejlepší životní cestu považuje duchovní cestu. Čtenář se poučí z oboru filozie a náboženské etiky, seznámí se s různými náměty k úvaze a možná najde i odpověď na některé otázky.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz