Obsah: Jak hromady pobitých ptáků

Jak hromady pobitých ptáků   / Ladislav Dvořák  ; uspoř. , k vyd. připr. , ed. koment. naps. , lit. a chronologii života a díla aut. sest. Robert Krumphanzl      1. soubor. vyd    . - Praha: Torst, 1998  . - 596 s. ; 20 cm        ISBN 80-7215-061-8  : Kč∼299, 00

Povídky jsou svědectvím o touze po vnitřním sladění času dětství na moravské vesnici s dobou dospělosti v moderním velkoměstě, o vyrovnávání se člověka s okamžiky štěstí i bolesti.
Souborné vydání povídek českého básníka a spisovatele obsahuje sbírky Ledňáček neodlétá, Nelidský kůň, Šavle a meče, v Dodatcích pak práce z pozůstalosti. Kromě neobyčejné námětové, tematické a motivické integrity spojuje Dvořákovo povídkové dílo i vzácná jazyková celistvost.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu