Obsah: Protiklady

Společenský román s humoristickými prvky, jenž popisuje životní příběhy dvou protikladných postav na pozadí aktuálního společenského klimatu.
Hlavní postavy této knihy?
Spíše prakticky zaměřený srandista Pepa a filozofující idealistka Maruška.
Zkusíme se jich zeptat na obsah knihy:
„Tak o čem bys asi tak řekl, že jsou Protiklady? “ nadnese Maruška otázku a ukáže Pepovi obal se soškou, která prostě v každém chlapovi musí zákonitě evokovat činnost pro něho nejoblíbenější.
„O tom, že když mě praštíš touhle knížkou do hlavy, budu to tutově považovat za milostnou předehru. Když praštím já tebe, vyjde hned zejtra v Blesku článek na téma týrání žen. “
Maru se zadívá někam do prostoru, k němuž mají klíč jen snílci. „Ale když se vážně zamyslíš nad tím obsahem, nepřipadáš si také tak nicotný a přitom tak důležitý jako kapka deště? Kapka, která se na své pouti k vysněnému moři leckdy trochu zašpiní, jindy skoro vyschne, až načas splyne s potůčkem tekoucím opačným směrem? Nepřipadáš si tak? “
„Ani ne, podle mýho stojí za zmínku jedině kapka, po který zbude flek na prostěradle... “
Dnes je 29.03.2024