Obsah: Z Čech až k severnímu pólu

Z Čech až k severnímu pólu : věnováno památce českých účastníků této už zapomenuté polární výpravy  / Vladislav Mareš  ; ilustr. Julius Payer      Vyd. 1    . - Třebíč: Akcent, 2000  . - 158 s. : 1 mapa ; 20 cm  . - (Fakta)      ISBN 80-7268-068-4  : Kč∼149, 00

Putování rakouské arktické expedice, která se r. 1872 vydala prozkoumat Severovýchodní průjezd.
Kniha je napsána na základě deníku českého strojníka Oty Kříže, jenž se výpravy zúčastnil. Dva roky plavby lodi Víceadmirál Tegetthoff byly vyplněny starostmi o obživu, pokusy prolomit ledovou bariéru, bojem s chladem a nemocemi. Příběh vhodný pro zájemce od starších dětí po dospělé příznivce tohoto žánru je doplněn kresbami účastníka výpravy.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz