Obsah: Bylo, nebylo, bude

Bylo, nebylo, bude : česká kniha pro děti a mládež 2004  / Texty & red. Petr Matoušek, Martin Reissner  ; il. Jindra Čapek      1. vyd    . - Praha: Ministerstvo kultury České republiky, 2005  . - 44 s. ; 15 x 21 cm        ISBN 80-86310-51-5  : Kč∼50, 00

Česko-anglicky psaná brožurka zabývající se literaturou pro děti a dětským čtenářstvím.
První část publikace je věnována dětskému čtenářství, najdeme zde mj. i výsledky ankety SUK 2003. Ve druhé části se dočteme o útvaru zvaném pohádka (ať už lidová, autorská či moderní) a jejích českých autorech. Třetí část přináší výběr kvalitních titulů určených dětem z r. 2004 s portréty jejich tvůrců. Jedná se o knihy, které se setkaly s ohlasem jak u dětských čtenářů, tak u odborné kritiky. Závěr publikace je věnován tvorbě významného českého spisovatele Eduarda Petišky.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz