Obsah: Kontrola

Další dílo slavného "skandalisty" druhé světové války má tentokrát románovou podobu, hlavní hrdinka Nasťa Strelecká, řečená Ohnivice, prožívá své mládí v době Stalinovy vlády, kdy veškeré dění i soukromé životy podléhají přísné kontrole... Hlavní věc v životě je správně zemřít. Krásně zemřít. Každý chce mít krásný život. Každému v tom však ostatní brání - brání mu žít, jak chce. Ale krásně umřít - v tom mu nikdo nebrání. A to je třeby využít. Málokdo toho nicméně využívá. Ona však tu možnost krásně zemřít... využila. A podařilo se jí to. A čas se zastavil. Všechno znehybnělo. A pak to zase pomaličku, pomaličku šlo dál. Nad jejím pravým uchem cvak závěr pistole. To cvaknutí dobře znala "Lahti L-35". A zahřměl výstřel. A začínalo to tak slavně...
Zdroj: Anotace z knihy Kontrola
Dnes je 25.04.2024