Obsah: Znamení psa

Znamení psa   / Jean Hougron  ; z fr. orig. přel. Helena Maříková-Machková; il. Jan Hora      2. vyd    . - Praha: Orfeus, 1992  . - 173 s. ; 21 cm  . - Orig. : Le signe du chien      ISBN 80-85522-22-5  : Kč∼49, 00

Vědecko-fantastický román francouzského autora představuje lidskou společnost a mezilidské vztahy v daleké budoucnosti po intergalaktické válce.
Vypráví o vztazích mezi národy, osidlujícími jednotlivé planety, líčí jejich civilizaci, způsob života, války, které mezi sebou vedou. V tomto rámci se odehrává příběh Supermana, bojujícího proti vládnoucí kastě roburů s nadpřirozenými schopnostmi a proti elektronickým drakům, kteří údajně vznikli ze zmutovaných divokých psů. Za fantastickými vidinami se však vynořují myšlenky a problémy blízké problémům současného člověka s nadčasovou touhou po pravdě, spravedlnosti a štěstí.
Vytvořil: ota61
Upravil: elfos