Obsah: Kronika válečníkova I - Zimní král

Román Zimní král je prvním dílem umělecky ztvárněných kronik a pověstí z okruhu legendárního krále Artuše. Vypravěč, někdejší Artušův válečník Derfel, rozvíjí dramatickou fresku událostí, k nimž došlo po smrti krále Uthera, o jehož syna a následníka, narozeného za mrazivé noci, se střetávají britští velmoži pátého století n. l. , jejich sasští protivníci, a stejně urputně i kněží nové křesťanské víry se svými keltskými odpůrci, žárlivě střežícím věkovitá kouzla druidů. Práva bezbranného prince Mordreda hájí přísahou vázaný královský levoboček Artuš, jehož láska k princezně Guineveře obohacuje román o věčný motiv sváru povinnosti a touhy po osobním štěstí.
V Cornwellově poutavém líčení, opřeném o hluboké a rozsáhlé znalosti historických událostí a dobových reálií, věrohodně ožívají postavy, které stály u zrodu jednotné britské říše a dodnes zůstávají symbolem středověkého rytířství.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize