Obsah: Kierkegaard o estetice divadla a dramatu

Kierkegaard o estetice divadla a dramatu   / Petr Osolsobě        1. vyd    . - Brno: Centrum pro studium demokracie a kultury, 2007  . - 246 s. ; 20 cm  . - (Studia Kierkegaardiana; 3)      ISBN 978-80-7325-125-3  : Kč∼198, 00

Studie interpretují Kierkegaardovu estetickou koncepci divadla a dramatu.
Teoretik dramatu Petr Osolsobě se při svém bádání zaměřil na souvislosti mezi Aristotelem a Kierkegaardem v etice, estetice a teorii umění. Kierkegaard byl náruživým divadelním návštěvníkem a reflexe postav - Antigony, Hamleta či Dona Giovanniho, portréty dobových herců a úvahy o podstatě tragédie, komedie a frašky se prolínají celým jeho dílem. Kniha je doplněna o překlady Kierkegaardových úvah Obvyklá i případná krize v životě herečky, Reflex antického tragična v tragičnu moderním a Co je to pochybnost?
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz