Obsah: Les Pygmejů

Třetí kniha trilogie Vzpomínky Orla a Jaguára.
V závěrečném díle trilogie Vzpomínky Orla a Jaguára, nazvané Les Pygmejů, zavítáme s hlavními hrdiny obou předchozích dílů – Města Netvorů a Království Zlatého draka - Alexandrem Coldem, jeho babičkou Kate a přítelkyní Nadiou Santosovou do rovníkové Afriky. Dějištěm příběhu je Keňa. Kate Coldová má pro časopis International Geographic napsat reportáž o ojedinělém safari, kde se turisté projíždějí přírodou na slonech. Ačkoli se zařekla, že svého vnuka a jeho kamarádku už s sebou na žádnou cestu nevezme, protože přitahují problémy, nakonec usoudí, že když to bude jen obyčejná turistická výprava, žádné nebezpečí jim snad nehrozí. Vezme tedy dospívajícího Alexandra a Nadin s sebou. Po příjemném týdnu stráveném na safari se chystají vrátit do Spojených států, avšak cestu jim zkříží misionář, pátrající po svých dvou ztracených druzích. Ve snaze mu pomoci se všichni, včetně fotografa a pilotky havarovaného letadla, ocitnou odříznuti uprostřed africké džungle, kam se nikdo neodvažuje vstoupit, v oblasti, kde vládne samo zvaný král Kosongo. Setkají se zde mimo jiné se zotročeným kmenem Pygmejů a zjišťují, že džungle má svá tajemství, a to i tak temná, jako duše některých lidí. Jsou nuceni čelit důsledkům lidské necitlivosti a nenávisti a přežijí jen díky víře v sebe sama, v sílu svého přátelství a vzájemné solidarity. Příběh ze světa plného kontrastů přináší i pohled do tradičního způsobu života, moudrosti a duchovního prostředí tamních obyvatel.
Zdroj: Anotace z knihy Les Pygmejů
Dnes je 28.03.2024