Obsah: Malé krůčky

Dva roky poté, co je Podpažďák propuštěn z tábora u Zeleného jezera, se vrátí domů do texaského Austinu a snaží se od základu změnit svůj život. Je to ale těžké, protože má záznam v trestním rejstříku a všichni od něho čekají jen to nejhorší. Jediný, kdo mu věří, je Ginny, jeho desetiletá tělesně postižená sousedka. Spolu začnou podnikat jeden malý krůček za druhým k lepšímu životu. Podpažďákovi se to nějakou dobu daří, ale pak se u něho náhle objeví X-Ray, kumpán z tábora u zeleného jezera, s báječným plánem, jak rychle zbohatnout. Díky tomu se Podpažďák náhodou seznámí s maldičkou popovou zpěvačkou a život se mu náhle úplně vymkne z kontroly. Jedna věc je jistá: už nikdy nebude tím, kým býval předtím. Louis Sachar v tomto románu, který je prvním jeho rozsáhlejším dílem od doby vydání Děr, kombinuje jedinečný smysl pro humor s dobrodružným dějem a přesvědčivě vykreslenými postavami. V podtextu se skrývají zásadní otázky - rasová nesnášenlivost, povaha slávy či neviditelné souvislosti, které utvářejí lidský život.
Zdroj: Anotace z knihy Malé krůčky
Dnes je 19.04.2024