Obsah: Manželka a matka králů - Berta s velkou nohou

Léto roku 741. Velkolepý průvod doprovází mladou knížecí dceru Bertradu z Laonu do Saint Denis, kde ji jako svou nevěstu očekává syn Karla Martella Pipin. Dívka se ale stane obětí intriky a Pipin se ožení s nepravou nevěstou. O mnoho let později stane Bertrada svému oklamanému muži tváří v tvář a pomstí se za utrpěné ponížení. Tím začíná vzestup knížecí dcery nazývané "Berta s velkou nohou", na pozici nejvlivnější ženy raného středověku. Díky odvaze a diplomatickým schopnostem je po Pipinově boku pomazána na královnu a jako matka Karla Velikého se stane rádkyní jednoho z nejmocnějších mužů dějin. Kniha otevírá překvapivý pohled na dosud takřka neobjevenou dobu, kdy magie ještě patřila k běžnému životu a kdy křesťanství žilo bok po boku s pohanstvím - ne vždycky v mírovém soužití. "Manželka a matka králů" je strhující, dějově bohatý román, který vůbec poprvé vykresluje dobrodružný život matky Karla Velikého.
Zdroj: Anotace z knihy Manželka a matka králů - Berta s velkou nohou
Dnes je 28.03.2024