Obsah: Čas v poezii, poezie v čase

Čas v poezii, poezie v čase   / František Valouch            . - Olomouc: Votobia, 2005  . - 222 s. : front. ; 21 cm  . - (Bílá řada)      ISBN 80-7220-229-4  : Kč∼179, 00

Literárněvědná publikace je rozdělena na tři základní kapitoly, které následně autor rozděluje a větví do dalších témat.
První oddíl Teorie a kritika tvoří skupinu devíti témat, v nichž jde nejen o literární vědu a její pojmosloví, ale i o konkrétní díla a oprávněnost analytických závěrů autora. V další části, jež se jmenuje Historie, se Valouch věnuje svému pohledu na velké osobnosti české literatury. Patří mezi ně F. X. Šalda, Jaroslav Seifert, Vladimír Holan, František Halas, Jiří Mahen, Jiří Wolker, Bohuslav Reynek, Jan Čep nebo O. F. Babler. V poslední části knihy nazvané Kritiky, autor ozřejmuje svůj pohled na určitá díla a tituly, neobhajuje nebo nezvýrazňuje dávno objevené, novým pohledem se snaží upoutat na zavedené pořádky.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz