Obsah: Tiberius

Autor popisuje život římského císaře Tiberia, i dobu, v které žil. Od dětství, kdy musel jako malý s rodiči uprchnout z Říma před císařem Augustem, který si však posléze vzal jeho matku a tak se sám dostal na císařský dvůr, přes léta, kdy se zůčastnil spousty válečných tažení proti Germánům, Markomanům, nebo potlačování povstání v Ilirii a Panonii, jeho dobrovolný exil na Rhodu až nástup na císařský trůn. Detailně jsou popsána jak jeho tažení, ale i jiné vojenské události na hranicích říše. Čtenář rovněž získá přehled o politické situaci za vlády císaře Augusta i Tiberia, politických intrikách, vraždách potencionálních následníků Augusta i jiných nepohodlných osob, skandálech atd. Rovněž nechybí ani osobní život Tiberia.  Pro toho, koho zajímá přerod římské republiky v císařství, můžu tuto knihu vřele doporučit.
Vytvořil: Roman
Zdroj: četba knihy