Obsah: Milostně

Duše v negližéHana ZagorováMilostněOd chvíle, kdy Hana Zagorová vstoupila na hudební scénu, jitří naše představy a hladí naše duše a čas od času také znepokojuje naše svědomí. Následujeme její hlas, neboť nám vypráví příběhy o sobě, druhých i o nás. Písňový text v jejím podání je především prostředkem jak se pokusit vyslovit existující i tušené, nastolit pocit, zachytit okamžik, dotknout se životní pravdy či nějakého příběhu. Nikoli náhodou je proto autorkou řady písňových textů. Jsou to texty subtilní i naléhavé, harmonické i kontrastní, zkratky, miniatury momentálního prožitku i uceleného minipříběhu, kde prolíná řemeslo textaře, vize básníka a prožitek člověka. Až se začtete, možná zjistíte, že máte také, alespoň čas od času, na duši třísku a pod kůží sítě kroků tvých. A že je vám navzdory tomu tak nějak dobře. Tak nějak milostně... (Z předmluvy Michaal Šobra)
Zdroj: Anotace z knihy Milostně
Dnes je 19.04.2024