Obsah: Bohatýrská trilogie

Bohatýrská trilogie je souhrnný název pro trojici knih Vzpoura na parníku Primátor Dittrich, Dobrodružství šesti trampů a Z tajností Žižkovského podsvětí - začíná celkem běžnou dětskou knihou. Ve druhém díle sledujeme osudy účastníků vzpoury na parníku Primátor Dittrich, jsme svědky lítých bojů mezi mastňáky a trempíři, najdeme tu třeba také narážku na kdysi proslavený Lex Kubát - jestlipak víte, že v té době musely dvojice opačného pohlaví, přespávající pod širým nebem, četníkovi na vyzvání předložit oddací list? Třetí díl je velkou parodií na žižkováctví, na žižkovskou komunitu a její vyčleňování se z celopražské kultury - ale také na leccos z tehdejšího společenského a politického života.
Oba dva romány jsou plné parodie a fantaskních až fantastických obrazů. Hospoda Na lesní mýtince se otočením vývěsního štítu proměnila v mexickou krčmu Posada del Torro Texaso, busta Jana Ámose Komenského se prostým nasazením širáku proměnila ve věrný portrét Bufallo Billa. Láva z kráteru vrchu Žižkova se valila dolů přes cestičky nedbaje protestů hlídačů, a zastavily ji až stažené železniční závory. Poustevníkovi nabídli koncentrovaný roztok sodovky v rumu - Spojené státy Žižkovské totiž vyhlásily prohibici, to jest zákaz pití nápojů dospělému organismu škodlivých, jako sodovek, oranžád, grenadín a dalších. Kuliové v žižkovské přístavní čtvrti Karlín se povzbuzovali voláním héééi-šup!
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61