Obsah: Zahrady u Pražského hradu

Zahrady u Pražského hradu   / [Text] Jan Žáček, [fot. ] Přemysl Vacek  ; kresby Jiří Sochovský      Vyd. 1    . - Praha: Havlíček Brain Team, 2008  . - 239 s. ; 31 cm        ISBN 978-80-87109-06-9  : Kč∼699, 00

Obrazová publikace určená široké veřejnosti seznamuje srozumitelným jazykem a svěžím stylem s historií a současností zahrad u Pražského hradu.

Kniha seznamuje s historií vzniku a budování zahrad, s jejich současným vzhledem a stavem. Autor charakterizuje zahrady jak z architektonického, tak z botanického hlediska. Současně vyjadřuje osobní pocity, které v něm návštěva popisovaných míst zanechala. Text doprovázejí četné působivé fotografie i takových míst, kam běžný návštěvník Pražského hradu nemá přístup. V závěru publikace jsou medailonky tvůrců, architektů zahrad, slavných zahradníků a slovník použitých odborných pojmů.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz