Obsah: Velká kniha světového humoru

Rozšířená a rozvitá verze knihy "Dějiny světového humoru" z roku 1994 se zabývá historií humoru v literatuře, dramatu i filmu. Autor - český literární historik, humorista a překladatel provádí čtenáře světem humoru literárního, divadelního i filmového od dob předantických až po současnost, a to nejen v Evropě, ale i v asijských zemích. Jednotlivá historická fakta, informace o dílech a jejich tvůrcích splývají v jeden celek s autorovými názory a úvahami o úloze a vývoji humoru v dějinách lidstva. Cílem knihy není podat kompletní faktografický přehled, ale spíše napovědět čtenáři, kde všude může humor hledat a vzbudit v něm zvědavost k vlastnímu zamyšlení. Teoretický text je poměrně dobře vyvážený ukázkami z jednotlivých děl. Čtenář se tedy nejen dozví něco o historii a kultuře lidské civilizace, ale zároveň se pobaví a získá inspiraci. Publikace je doplněna dobovými kresbami, karikaturami a černobílými fotografiemi. Přílohu tvoří jmenný rejstřík.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize