Obsah: Královský pitaval

Královský pitaval aneb Kralovraždy ve světových dějinách
Královraždu lidstvo odedávna považuje za skutek, překračující běžná lidská měřítka, za čin, rovnající se hříchu či svatokrádeži a tudíž nanejvýš zavrženíhodný. Celé generace uctívaly nedotknutelnost svých vladařů a věřily v posvátnost královské krve; také příslušníci panovnických rodů dávali vědomí své výlučnosti zřetelně najevo, mnohdy v přesvědčení o mimozemských kořenech svého původu. Přesto byla „urozená“ krev v dějinách lidstva prolévána hojně a často, a nejčastěji mezi samotnými členy královských rodů ve vzájemných bojích o trůn a korunu, o moc a bohatství.
Poutavé vyprávění plné hrůzostrašných historických faktů i pikantních zajímavostí, s mnoha beletristickými odkazy a dobovými ilustracemi seznamuje s okolnostmi násilných pádů korunovaných a posvěcených hlav napříč všemi historickými etapami.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize